بعضی وقتها از انسان های ناآگاه می شنویم که چرا باید به مردم عراق کمک کنیم. چرا باید به آنان در دفاع از کشورشان در مقابل فتنه داعش کمک برسانیم. مگر همین افراد نبودند که جنگ هشت ساله را بر ما تحمیل کردند؟

پاسخ به این سوال بسیار ساده است. اولا  اگر ایران جلوی فتنه داعش را در  عراق نگیرد، باید در مرزهای خود با داعشیان مقابله کند، در ثانی کسانی که هشت سال با ما جنگیدند مردم عراق نبودند. دیکتاتوری به نام صدام با حمایت اربابان خود جنگ را آغاز کرد و اکثر مردم عراق تمایلی به ادامه جنگ نداشتند.

این را از شیوه و مرام شیعیان عراق می شد فهمید. صدام در طول دوران جنگ هزاران نفر از مردم و نظامیان خود را به دلیل عدم مبارزه با ایرانیان اعدام کرد!

از طرفی نیروهای مردمی و شیعه و حتی کردهای عراق راهی ایران شدند تا برای مبارزه با صدام متحد شوند. آنها سپاه بدر را تشکیل دادند و ضربات مهلکی به ارتش عراق وارد کردند. این یگان نظامی در دوران دفاع مقدس صدها شهید تقدیم اسلام نمود. آنها بعد از پایان جنگ نیز برای مبارزه با حکومت صدام وارد خاک عراق شدند و در ایام شعبانیه هزاران شهید تقدیم کردند.

اما یکی از این بسیجیان مخلص عراقی که سالها در جبهه های ما با صدامیان جنگید برادر صادقی معروف به "ابو میثم" بود.

ابومیثم یکی از فرماندهان برجسته سپاه بدر بود که سالها مجاهدت فراوان در جبهه های غرب و جنوب کشورمان داشت و در عملیات های متعدد سپاه پاسداران علیه رژیم بعثی صدام حضور چشمگیر داشت.

ابومیثم بعد از پایان جنگ نیز برای ضربه زدن به رژیم بعث عراق عملیات های زیادی را طراحی و اجرا کرد. سرانجام این مجاهد راه خدا در سال 1379 هجری شمسی در راه زدودن عتبات عالیات از لوث حکومت رژیم خونخوار عراق، به دست مزدوران صدام به شهادت رسید.

بعد از نابودی رژیم بعث ، خانواده او راهی عراق شدند. سالها بعد یکباره کشور سوریه مورد حمله تروریست های تکفیری قرار گرفت. علی صادقی(دراجی) فرزند برومند ابومیثم راه پدر را در پیش گرفت.

او نیز به عنوان داوطلب دفاع از حرم حضرت زینب(س) به دمشق رفت، سرزمین شام باید از لوث وجود وهابیون و تروریستهای سلفی پاکسازی می شد. گردان های مدافعین حرم تشکیل شد. کتائب ذوالفقار، حزب الله و... توسط شیعیان عراق منسجم شد و به دفاع از حرمین پرداختند.

آنها خون دادند اما اجازه ندادند تا حریم اهل بیت یکبار دیگر مورد هجوم حرامیان قرار گیرد. همین چند روز پیش بود که خبر رسید علی صادقی فرزند شهید ابومیثم در دفاع از حرم عقیله بنی هاشم، حضرت زینب کبری(س) در مقابل حملات عناصر وابسته به گروهک های تکفیری، به شهادت رسید.

او یکی از جوانان پرشور عراقی بود که دانشجوی رشته حقوق ورودی سال 91 دانشگاه شهید بهشتی تهران هم بود.

پایان/