خوش آمدید

ملازمان حرم 313

امروز : {چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷}

وَلا تَحسَبَنَّ الَّذينَ قُتِلوا في سَبيلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحياءٌ عِندَ رَبِّهِم يُرزَقونَ﴿۱۶۹﴾ (ای پیامبر!) هرگز گمان مبر کسانی که در راه خدا کشته شدند، مردگانند! بلکه آنان زنده‌اند، و نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند.(سوره مبارکه آل عمران آیه ۱۶۹)

محل نمایش تبلیغات شما ختم قرآن مجید عیدانه از آسمان تبلیغات
مستند ویژه شهدای مدافع حرم آرشیو مجموعه مستند ملازمان حرم

خبرنامه
newsletter

جهت دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود ، در خبرنامه عضو شوید

توجه

آدرس ایمیل بدون www است

بعد از وارد کردن ایمیل در کادر بالا، پنجره ای باز می شود که باید در آن کد امنیتی را وارد کنید، سپس به ایمیل خود رفته و روی لینک فعالسازی که برای شما ارسال شده کلیک کنید تا عضویت شما فعال گردد.

مزار مشخص (شهید مدافع حرم محمدحسین مرادی)
میم ی پنجشنبه, ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۶، ۰۹:۰۸ ب.ظ ۲۰۳ آی پی و ۲۹۹ بازدیدچاپ این صفحه


یکی دیگر از شهدای مدافع حرم محمدحسین مرادی است که سال 60 در تهران به دنیا آمد و آبان 92 در چند متری حرم حضرت زینب کبری(س) هدف گلوله تکفیری ها قرار گرفت و چند روز بعد به شهادت رسید.

او خاطرات عجیبی دارد از جمله اینکه؛ مادرش نقل می کند: سیدرضا حسینی که دایی محمدحسین بود، سال 66 به شهادت رسید. ایشان را در امامزاده علی اکبر چیذر دفن کردیم. سال ها بعد که پسرخاله محمدحسین فوت کرد، تابوت او را به امامزاده برده و اتفاقاً کنار قبر دایی اش گذاشته بودند تا مزارش برای دفن آماده شود. محمدحسین آن روز دست روی تابوت پسرخاله اش گذاشته و گفته بود: آقا محسن، از جای من پا شو اینجا جای من است!

آن موقع همه این کلام را شنیدند اماکسی متوجه نشده بود که منظور پسرم از این حرف چیست. چند سال بعد که محمدحسین در سوریه به شهادت رسید، او را درست در کنار مزار دایی اش، یعنی همان جا که آن روز اشاره کرده بود، دفن کردند. برای همه عجیب بود که پسرم از همان زمان می دانست که شهید می شود و حتی محل دفنش را مشخص کرده بود!

اما بهتر است پای صحبت پدر گرامی این شهید بنشینیم: وقتی جنگ شروع شد، بنده ازدواج کرده بودم و صاحب چند فرزند بودم. با این وجود اگر فرصتی پیش می آمد به جبهه می رفتم و توفیق یافتم 24 ماه حضور در مناطق عملیاتی داشته باشم.

بنابراین محمدحسین که متولد سال 60 است، حین جنگ بزرگ شد و در برخی از این اعزام ها، او که شاید چهار سال بیشتر نداشت، به بدرقه رزمنده ها می آمد و به شکل نمادین اسلحه روی دوشش می انداخت. یک بار وقتی من جبهه بودم، محمدحسین همراه برادر بزرگش دنبال تشییع جنازه یک شهید رفته و سر از بهشت زهرا(س) درآورده بودند!

آن زمان او هنوز مدرسه هم نمی رفت و برایمان عجیب بود که با چه برداشتی این همه راه را همراه تشییع کنندگان رفته! عشق و علاقه به شهدا از همان زمان در دل این بچه جوانه زده بود. حتی نامگذاری اش هم با شهید و شهادت عجین شده بود. وقتی مادر محمدحسین او را باردار بود، ماجرای هفتم تیر و شهادت بهشتی و یارانش پیش آمد. همان زمان همسرم به من پیشنهاد کرد اگر نوزادمان پسر بود نامش را به یاد شهید بهشتی، محمدحسین بگذاریم. دو ماه و چند روز بعد هم محمدحسین به دنیا آمد. پسرم نامش را از یک شهید گرفت و با عشق و یاد شهدا زندگی کرد و عاقبت خودش نیز به شهادت رسید.

اما محمدحسین از دوران کودکی در بسیج فعالیت می کرد. بعضی شب ها که کارشان طول می کشید و دیر برمی گشتند، از پنجره بیرون را نگاه می کردم تا ببینم چه زمانی از مسجد می آیند. می دیدم محمدحسین از در که وارد شد، تا بخواهد از حیاط به درون خانه بیاید، نوحه می خواند و یا زهرا(س) یا حسین(ع) می گوید. این پسر عشق عجیبی به اهل بیت داشت. در هیئت ها و مراسم مذهبی خادمی می کرد و غذا می پخت، اما وقتی کمی از این غذا را به خودش می دادند،حین راه همان را هم به مستمندی می داد و برای خودش چیزی نمی ماند. همین دل پاک و ارادتش به اهل بیت بود که او را به مقام شهادت رساند.

البته فقط اینکه آدم از عشق و ارادت حرف بزند و سر بزنگاه از میدان شانه خالی کند که نمی شود. محمدحسین اگر عشق به ولایت داشت، در عمل نشان می داد. در قضیه فتنه 88 این پسر از هیچ تلاشی فروگذار نبود و حتی فتنه گران از بالای یک ساختمان، سنگ به سرش زدند که باعث مجروحیتش شده بود اما محمدحسین شجاعت بی نظیری داشت و شانه خالی نمی کرد. یا اینکه می شنویم خیلی ها از رزق حلال میگویند، اما چند جوان را سراغ دارید که مرتب خمسش را بدهد و حتی وقتی به تازگی ازدواج کرده و نیاز مالی دارد، برود خمس مالش را پرداخت کند. به عنوان پدر شهید و کسی که او را خوب می شناخت به جرئت میگویم که اگر محمدحسین شهید نمی شد، باید به خیلی چیزها شک می کردم.

من مطمئن بودم که شهید می شود و این احساس را نیز داشتم. بنده به عنوان یک پدر، چه آن زمان که خودم در جبهه بودم و چه بعد از جنگ، همیشه سعی کردم رزق حلال به خانه بیاورم و فرهنگ بسیجی وار زیستن را در خانواده ام جاری کنم. من و همسرم هیچ چیزی را به فرزندانمان تحمیل نکردیم، بلکه سعی کردیم خودمان خوب زندگی کنیم و خوب زندگی کردن را هم به آنها بیاموزیم. من اکنون یک خانه 60 متری دارم که 30 مترش را شورای شهر طرح تفصیلی به آن زده و تنها 30 مترش برایم مانده است. اما هیچ گله و شکایتی ندارم و به بچه هایم نیز آموخته ام که ملاک و ارزش زندگیشان داشته های مادی نباشد و در راه اعتقاداتشان مردانه ایستادگی کنند.

مادرمحمدحسین نیز می گوید: به نظر من بهترین تربیت این است که یک مادر اول خودش تقوا داشته باشد و با بچه دوستی و همراهی کند. الان خیلی از مادرها را می بینم که به کوچکترین بهانه ای بچه را تنبیه می کنند. اینکه نشد همراهی! باید با بچه راه آمد و به او اعتماد کرد تا او هم به مادر اعتماد کند و رفتارش را الگو قرار دهد. من و همسرم همیشه سعی کردیم راه و رسم درست زندگی کردن را به بچه ها نشان دهیم. نه آنکه تنها در زبان دم از حق و ناحق بزنیم. نشان دادن با گفتن خیلی فرق دارد. کسی که نشان می دهد، اول خودش عمل می کند و بعد بچه ها از عمل پدر و مادر الگوبرداری میکنند.

اما وقتی محمدحسین به سوریه رفت و در دفاع از حرم مجروح شد دوستانش چیزی از این موضوع به ما نگفتند، ایام محرم بود. من به روضه رفته بودم که به یاد محمدحسین افتادم. از خدا خواستم محافظ او در آن کشور غریب باشد. اما بعد پیش خودم فکر کردم اگر پسرم را دوست دارم، باید بهترین ها را برایش بخواهم!

با اینکه مادر نمی تواند حتی کوچکترین آسیبی را در وجود فرزندش ببیند به خدا گفتم:«محمد حسین عاشق شهادت است و من هم می دانم که شهادت بهترین چیزی است که می شود نصیب عزیزم شود. پس خدایا بهترین را نصیب او کن.» یکی دو روز بعد از آن اتفاق، پسرم به شهادت رسید.

دوستانش می گفتند: روز دوم محرم سال 92 قصد بازگشت به کشور را داشت که با شنیدن خبر نزدیک شدن تکفیری ها به حرم حضرت زینب(س) باز می گردد و همان شب را تا صبح در حرم بی بی به دعا و راز و نیاز مشغول می شود. صبح روز بعد به اتفاق یکی از همرزمانش، سلاحی را در پشت بام یکی از خانه های مجاور حرم نصب و محل تجمع دشمن را منهدم می کند اما در همین حین گلوله ای به کتفش اصابت می کند که منجر به جراحت سختی می شود. بعد از این جراحت محمد حسین همچنان اصرار به ایستادگی می کند که گلوله ای دیگر به زیر قلب و ناحیه کبد و کلیه اش اصابت می کند. مجروحیت او شدید می شود و روز هفتم محرم به شهادت می رسد.

پایان/

منبع : روزنامه جوان/

ملازمان حرم 313/

دسته: شهدای مدافع حرم , زندگینامه و خاطرات شهدا , موافقین۵مخالفین۰
هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب -با ذکر منبع- موجب امتنان است
نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نظرات (۱۴)

کبوترگنبد طلایی
سلام دوست عزیز
خسته نباشید
متشکرم بابت پست هاومطالب کامل ومفیدتون
موفق باشید
یاعلی
پاسخ : علیکم السلام
خیلی ممنون
همچنین
فلفلی
خداقوت قلمتون سبز وپایدار
مطالب عالی
پاسخ : سپاس از حضورتون
لله درکما
نـــای دل
سلام..

تشکر از پست زیباتون..

خدا قوت..
پاسخ : علیکم السلام
خیلی ممنون
لله درکما
حرف تو

سلام، با تشکر از شما

 

"مزار مشخص"

 

با آدرس: http://www.harfeto.ir/News/24468.html

 

در سایت حرف تو انتشار یافت.

 

هدیه سایت حرف تو: امام خامنه ای: نامزدهای انتخابات قول بدهند برای پیشرفت امور کشور، برای توسعه‌ اقتصادی، نگاهشان به بیرون از این مرزها نباشد.

 

منتظر مطالب ارزنده شما هستیم.

 

یا علی

پاسخ : علیکم السلام
خیلی ممنون 
لله درکما
ع . شکیبا
روحانی و دولتش این شهدا و راه آنها و اثری که در امنیت کشور و منطقه گذاشته اند و آثار آینده خون آنها را قبول ندارد.
او می واهد ملت ایران مثل خودش دست بوس آمریکا باشد و با اسرائیل سازش کند تا در امان باشد!!!
پاسخ : انشاا... ما مردم طوری عمل کنیم که شرمنده شهدا نشیم
gity -brn
سلام
ممنونم که با پست های خوبتون باعث شناخته شدن بیشتر شهدای بزرگوار میشوید
موفق باشید
پاسخ : علیکم السلام
خواهش میکنم
ما الان بخاطر این عزیزان آرامش داریم ،پس باید سعی در شناساندن این عزیزان به دیگران داشته باشیم
خیلی ممنون
همچنین
مدیر وبلاگ جنگ نرم
بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
رسول خدا (صلّی الله علیه و آله و سلّم)  فرمودند:
مارهایی هستند در جهنّم به بزرگی شتر! وقتی که مجرمی را نیش می‌زنند، تا چهل سال درد آن سـاکت نمی‌شود. این مارها برای کسانی هستند که در دنیا بخیل، بداخلاق و اذیّت کننده‌ی مردم بوده‌اند.
-----------------------------------------
سلام دوست وبلاگ نویس عزیز....
پوستر و پست جدید گذاشته ام تشریف بیاید خوشحال میشوم .منتظر حضورتان هستم .یاعلی
مدیر وبلاگ جنگ نرم
********************
پاسخ : سلام
چشم حتما
پایگاه سایبری اسلام دین جاودان
سلام علیکم
خداقوت
با مطلب(جنگ ادامه دارد))بروزیم
یاعلی
التماس دعا
پاسخ : علیکم السلام
خیلی ممنون
چشم حتما
علی یارت
محتاج دعا
خادم امام زمان عج الله
باسلام و صلوات 
خداقوت همرزم فعال ولایی عالی بود 
توفیقاتتان روز افزون 
و درود و صلوات محضر شهدا وامام شهدا
پاسخ : و علیکم السلام 
خیلی ممنون
موفق باشید انشاا...
لله درکما
خادم امام زمان عج الله
منتظر که باشی نه پایت نه دلت و نه وجودت بند دنیا نمی شود.
منتظر که باشی خون هزار بار در رگهایت، جانی تازه می گیرد که او نیز منتظر جوششی دوباره است.
منتظر که باشی پرونده اعمالت پر از ارادت به اوست...

با سلام و صلوات سپاس از حضور بزرگوارانه و همکاریتان در طرح مهدوی 
جزاکم الله خیرا
پاسخ : و علیکم السلام
خواهش میکنم 
لله درکما
خادم امام زمان عج الله

حضرت علی علیه السلام می فرمایند:

هر کسی پر حرف باشد، خطایش بیشتر است.

تحف العقول، ص 89

با سلام و صلوات همراه مهدوی حضرت باران

تاکنون از طرح عظیم ترک گناه و تهذیب نفس جهت رضایت مولا صاحب الزمان و زمینه سازی ظهور به سه مورد از "گناهان کبیره زبان" اشاره شد.

ترک گناهان کبیره دروغ ، غیبت و تهمت

ان شاالله که با ترک تک تک گناهان، لکه های ننگ و عوامل جدایی از مولا را بزداییم و همچنین از خود آغاز نماییم و چون اشعه های نور، اطرافیانمان را نیز از این نور بهره مند سازیم...

واقعا در این مسیر نورانی مهدویت باید گروهی حرکت کرد و گروهی فعالیت و دعا و عمل نمود...

چرا حرکت گروهی؟

حرکت گروهی در راه مهدویت و فعالیت و سربازی برای مولا، همچون نماز جماعت میماند که اگر نور یکی از چراغها خاموش شود میتواند از نور دیگران استفاده نماید و همچنین در این راه باید تا میتوانیم اطرافیانمان را اگاه نماییم چرا؟ چون هر چقدر اطرافمان روشن باشد، ادامه راه آسانتر است وگرنه اگر تنها چراغ در دست خودمان باشد، اطرافمان در غفلت و چراغ خاموش، راه طولانیست....

همراهان گرامی حضرت باران تا میتوانیم نور از منشا ( حضرت ولی عصر عج الله ) بگیریم و از نور برگرفته چراغی(حتی شده شمعی) در اختیار اطرافیانمان قرار دهیم . این نور باید پخش شود تا جهان را در برگیرد .این نور نگه داشتنی نیست...

پس ضمن تجدید عهد و پیمان با مولایمان در جهت تهذیب نفس و ترک رذایل اخلاقی، با فعالیتی جدی و آگاهانه تصمیم به اشاعه فرهنگ مهدویت بگیریم...

امام صادق علیه السلام فرمودند: اگر مهدی علیه السلام را درک میکردم تمامی روزهای عمرم را به خدمت او می پرداختم(غیبته النعمانی/245)

با هر هنری که داریم با بهره مندی از فتوشاپ و تهیه عکس نوشته های ناب مهدوی، ترجمه مطالب کوتاه و احادیث مهدوی به زبانهای زنده دنیا، ارائه و اجرای طرحهای مهدویت و توزیع ان در قالب در دی وی دی و ... فعالیتهای مهدوی فضای مجازی را به محیط پیرامون خود گسترش دهیم.. در فضای دانشگاه و مدرسه ای که در ان در حال فعالیت و علم اموزی هستیم، در پایگاهای بسیج که عضو هستیم، در میان دوستان و اشنایان و محیط کار حتی اگر با نصب یک عکس نوشته باشد...

منتظران مولا اگاه باشیم که دشمن همیشه بیدار است، باید بیدار بود و دیگران را نیز بیدار نمود..

اگر یک نفر را به او وصل کردی برای سپاهش ....

تمامی علم و اگاهی و امکانات و هنر و وقتمان را وصف مولا نماییم و در راه مولا به کار گیریم

همراهان و منتظران گرامی بســم الله...
خادم امام زمان عج الله

برای ترک گناه، توبه و استغفار ،دوری از نفس و خود را در هر لحظه در محضر خدا دیدن کمک بزرگیست...

توبه به معنای بازگشتن عبد به سوی خدا با ترک گناه است

گناه و معصیت، مانند لجن زار متعفنی است که انسان، هر چه بیشتر در آن فرو می رود، خود را به نابودی نزدیک می کند، اما توبه و تصمیم جدی انسان به ترک گناه حرکت به سوی نجات و خود یک پیروزی بزرگ است که درهای رحمت الهی را به روی انسان می گشاید. کسی که به این مرحله (توبه) رسیده به پیروزی بزرگی دست یافته است، و باید سعی کند انگیزۀ خود را برای مبارزه با گناه، قوی تر نماید، و برای همیشه این حالت را در خود حفظ کند
http://uupload.ir/files/9epf_imamzaman.bmp
پاسخ : سپاس
خادم امام زمان عج الله

پاک و مطهر با نوای الغوث الغوث به استقبال ماه مبارک رمضان برویم. آغوش خدا باز است... تهذیب نفس جهت درک لقاء الله


با سلام و صلوات خداقوت با احترام به طرح دعای جوشن کبیر دعوتید . لطفا جهت مشارکت فرازهای انتخابی خود را اعلام بفرمایید . منتظر حضور همیشه سبزتان هستیم. بسم الله....
پاسخ : و علیکم السلام
خیلی ممنون
41-45
حسین
بسیار عالی موفق باشید
پاسخ : سپاس از نظرتون
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
درباره سایت
About Us
ملازمان حرم 313

زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست. (مقام معظم رهبری)
----------------------------
« ملازمان حرم 313 » وبی است برای معرفی شهدای مدافع حرم و نشان دادن اعتقادات استوار و صلابت مظلومانه خانواده‌های آنان؛ شهدای بر آمده از جغرافیای فکری سرزمینی انقلاب اسلامی با همه وسعت آن. از جان برکفان ایرانی گرفته تا مجاهدان عراقی و رزمندگان همیشه حاضر در صحنه حزب الله لبنان. از نبویون اهل سنت ایران گرفته تا فاطمیون و زینبیون افغانستانی و پاکستانی.
« ملازمان حرم 313 » پا به عرصه وجود گذاشته است تا نقشی هرچند اندک را در حفظ میراث نسل جدید شهدا ایفا کند.

لوگوی ما
Our Logo

 
کد لوگو مخصوص بلاگفا

نوای پیشنهادی
suggested audio

عنوان: منم باید برم...

مداح: سید رضا نریمانی

پخش آنلاین:

کیفیت عالی

کیفیت خوب

.: کیفیت عالی با حجم ۷٫۷۸ مگابایت
دانلود

.: کیفیت خوب با حجم ۲٫۰۱ مگابایت
دانلود

کلیپ منتخب
Selected cilp

دانلود با حجم 17 مگابایت

دانلود

بازی و نرم افزار
(مدافعان حرم)
game & software

خط حزب الله
Line of Hezbollah

خط حزب الله

تبلیغات
Advertising

http://mehrabane.ir

http://www.ehda.irپیشنهاد ما
our suggestion

  

  

  

  

دوستان
Entourage

لوگوی همسنگران

پشتیبانی آنلاین
live support

آخرین نظرات
Recent Comment

نـــای دل
ح. شریفی
سیّد محمّد جعاوله
واله
قرارگاه شهیدعلیرضا حجتی(خادم الشهدا)
قرارگاه شهیدعلیرضا حجتی(خادم الشهدا)
نـــای دل